Конспект заняття з валеологіітема: «де живуть вітаміни»
Відео: Buy Reviews and Ratings for Android Apps || Improve Apps Rankings
Мета: Закріплювати у дітей уміння виконувати основні види рухів (рівновага, повзання та ін.). Уточнити уявлення про користь овочів, фруктів, ягід для здоров`я. Допомогти дітям усвідомити взаємозв`язок між дією вітамінів і фізкультурою на організм людини.Розповісти дітям про те, що вони самі повинні зберегти своє здоров`я, правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня. Переконати дітей в тому, що вони самі повинні зберегти своє здоров`я, правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня.
Переконати дітей в тому, що всі повинні займатися фізкультурою, спортом, вести активний спосіб життя. Спілкуватися з природою.
Вчити дітей дарувати радість один одному.
Матеріал: овочі, фрукти, кольоровий папір, пензлики, фарби, пластилін.
Хід заняття:
1. Ранковий коло
Діти стають в коло, тримають один одного за руки. Дарують один одному усмішки, тепло, радісний настрій.
Вихователь: Хлопці, скажіть, що треба для людини, щоб був він здоровим?
Діти: (свіже повітря - екологічний чистий, займатися спортом- фізкультурою, закаляться- дотримуватися режиму дня, провітрювати приміщення, добре харчуватися, продукти повинні бути містити в собі достатню кількість вітамінів).
Вихователь: А щоб більше дізнатися в яких продуктах містяться які вітаміни, я пропоную вам відправитися в чарівну країну "VITA».
Вихователь: Ви готові відправитися в подорож?
Діти: Чи готові!
Вихователь: Подорож буде нелегким. Треба буде подолати багато різних перешкод (пройти по вузькій стежині, переправитися через річку, подолати гори і т.д.).
Вихователь звертає увагу дітей на те, що під час подорожі як повинні діти поводитися, ставитися до природи).
Картки: (не рвати квіти, не розоряти гнізда, не палити багаття, не кидати сміття і т.д.).
Вихователь: У подорож ми вирушаємо пішки як справжні туристи. Але перш ніж вирушити в дорогу, давайте розрахуємося по порядку. Ми повинні знати скільки туристів.
Діти: (ведуть рахунок по порядку).
I -е перешкода: вузька стежка
II -е перешкода: міст через річку
III - е перешкода: проповзти через тунель, споруджений у вигляді коридору в горах.
Подолавши всі перешкоди діти продовжують подорож).
Зустріч з персонажами: (привертає увагу дітей до чхання).
Вихователь: Хлопці, подивіться, хто це? Ви знаєте його? І я не знаю.
Лунтик: Мене звуть Лунтик, я прилетів з іншої планети!
Вихователь: Чому ти сховався і чхаєш?
Лунтик: Я боюся заразитися мікробами і захворіти (їх так багато в повітрі).
Вихователь: Наші діти зараз розкажуть що треба зробити щоб не захворіти).
Діти: (займатися спортом, обливатися холодною водою, мити руки з милом, загартовуватися, гуляти на свіжому повітрі, провітрювати приміщення, не брати в руки, в рот брудні руки і різні предмети, робити гімнастику).
Лунтик: Дякую вам хлопці, я дуже багато дізнався хлопці, я теж знаю дуже цікаву гімнастику, яка називається «Бебі-йога». Хочете разом відпочинемо, зробимо гімнастику?
Діти: Так!
(Діти виконують гімнастику).
Вихователь: Я пропоную взяти Лунтика з нами в Чарівну країну, де він теж разом з нами дізнається багато цікавого. Чи згодні?
Діти: Чи згодні!
(Діти під музику продовжують подорож і потрапляють в країну «VITA»:
1 - я країна: Раді вітати дорогих гостей.
2 - я країна: Щоб потрапити в нашу країну, треба розгадати кросворд:
Відео: Working for the others // Trabajar para los dem s (International version)
1. Синій мундир,тепла прокладка
В середині солодко
(слива).
2. Смугасте ядро,
Кумачевими нутро,
Хвостик як у свині
У вигляді завитки.
(Кавун).
3. З голови перо стирчить
На смак спробуєш гірчить
Почистиш, і заплачеш раптом.
І всім зрозуміло - це
(цибуля).
Робота у мольберта (звучить музика, спів птахів).
вихователь:
Подивіться, як красиво! Скільки квітів! Який чудовий повітря! А яке цікаве дерево, воно не просте, а чарівне, ростуть на ньому груші, яблука, лимони та інші фрукти.
(Звучить музика виходить виходить цариця країни «VITA» в супроводі вітамінів.
Цариця: Доброго дня, дорогі гості. Ми раді зустрічі з вами. Знаю, знаю чого прийшли. Бажаєте більше дізнатися про користь овочів, фруктів, ягід, а також познайомимося з вітамінами, які в них містяться.
Вітамін А: У вас знижується зір? Чи не бачите у вечірній час? Вам, звичайно не вистачає мене. Здогадалися хто я? Вітаміни О.Меня можете знайти в молочних продуктах, в салаті, в шпинаті, ікрі. Я буду радий зустрічі з вами хлопці!
Вітаміни В1В2 (хором): А ось Ія - найпопулярніший вітамін.Я містить майже в усіх свіжих овочах, плодах, ягодах: в плодах шипшини, в лимонах, у кольоровій і білокачанної капусти, картоплі, цибулі, кропі і багатьох-багато іншого. Здогадалися, хто я? Звичайно ж, Вітамін С!
При дефіциті мене ваш організм перестає пручатися простудними захворювань, з`являтися запалення ясен і їх кровоточивість -цінга, знижується імунітет. Ще відкрию вам секрет: вітаміну С дуже багато в ягоді, яку ви все любите - це чорна смородина. Ця ягода вас врятує не тільки від застуди, а й від недокрів`я.
Вітамін Д: Доброго дня, хлопці!
Я -рідкісна, але мабуть один з найважливіших вітамінів - вітамін Д.
Мене можна знайти в основному в продуктах тваринного походження, в жирному сирі, вершковому маслі, в яєчних жовтках, в яловичої печінки, в печінці тріски, в оселедця і в інших продуктах. А ще зі мною можна зустрітися влітку під сонечком. А дефіцит мого вітаміну в організм людини в організм людини викликає уповільнення росту, таку хворобу як рахіт.
(перегляд фільму).
Цариця: Пропоную вашій увазі «Реклама овочів».
«Реклама овочів»
Цариця: прощаюся з вами я друзі. До скорої зустрічі.
Поділитися в соц мережах:
Схожі