lovmedukr.ru

Конспект гри з валеології «що? Де? Коли? »

Відео: Що? Де? Коли? - Друга гра весняної серії. Випуск від 02.04.2017

Мета: в ігровій формі узагальнити і систематизувати наявні у дітей уявлення про збереження здоров`я.

Програмні завдання: 1) розширити кругозір дітей-2) активізувати розумові процеси-3) розвивати логічне мислення і сообразітельность- 4) сприяти адаптації дітей до різних життєвих ситуацій. Матеріали та обладнання:

- набір конвертів із завданнями, обертовий барабан зі стрілкою, що вказує на конверт, «чудовий мішечок» (коробка), будь-який предмет гігієни (мило, губка, зубна щітка або інше), 2 непрозорих склянки для фішок, близько 50 фішек-

- 2 картинки валеологічного змісту, розрізані прямими лініями на кілька частин (різати фігурними лініями не слід, інакше діти будуть збирати картинку не за змістом, а за формою розрізів, що відповідає не старшому, а середовищ-1 нього віку) -

- 40 коротких паличок або сірників (по 20 для кожної команди) - 1

- 2 підношення, на яких лежить однаковий набір з 8 продуктів-4 з них містять вітаміни (наприклад, морква, часник, капуста, чорний хліб) і 4 не містять (цукор, цукерка, манна крупа, шматочок білої булки).

Методи навчання: гра, дискусія, логічні міркування, ТРИЗ.

Організація заняття. Діти розташовуються на стільчиках або на килимку. Створюється обстановка розкріпачення.

Методичні рекомендації.

1.Деті діляться на дві команди. Щоб не витрачати час непродуктивно на лічилки і інші способи формування! команд, діти просто займають стільчики, які стоять двома групами. Кожна з команд самостійно вибирає собі ім`я.

2.На столі у педагога знаходиться обертовий барабан, на якому розкладені конверти із завданнями. Їх прислали «телеглядачі» - казкові персонажі. Діти - окремі представники команд - по черзі обертають барабан і беруть конверт, на який вкаже стрілка. Якщо стрілка вкаже на порожнє місце, беруть найближчий конверт, розташований по ходу обертання,

Якщо барабана немає, педагог розкладає конверти на столі, 1 і представники команд вибирають будь-який з них.

3. У кожному конверті є завдання для команд. Деякі I завдання носять ігровий характер: скласти картинку, викласти! людини з паличок. Їх аналізу приділяється мало часу, досить побачити, що вони виконані.



Більшість завдань є пізнавальними. Їх мета -обобщіть наявні у дітей знання по торкається питань. Тому педагог прагне, щоб відповіді цього типу були повними, глибокими, вичерпними. Фішка дається не за відповідь в I цілому, а за кожне назване положення. Таким чином, на одному завданні команда заробляє кілька фішок. Наприклад, обговорюючи ознаки грипу, діти називають: «Болить голова», «Підвищується температура», «Болить горло», «Слабкість», «Нудота», «Нежить». За це вони отримують 6 фішок. Чим ширший колективний відповідь, тим більше знань набуває кожна конкретна дитина. Завдання такого типу позначені зірочкою.

4. Педагог прагне працювати з мінімальними втратами часу: поки одна команда відповідає, інша думає. Після відповіді вона відразу ж отримує чергове завдання. Той факт, що 2-я команда не чує відповідей 1-й, не повинен викликати тривоги: думати самому набагато важливіше, ніж слухати готові відповіді. Якщо педагог вважатиме за доцільне, через деякий час він повторить конкурс, помінявши командам завдання, і тоді всі діти попрацюють над кожним питанням.

Але при бажанні можна створити і таку ситуацію, коли команда вислуховує відповідь суперника, доповнює його і навіть отримує за це фішки.

5. В кінці підраховується кількість фішок, зароблених командами, робиться висновок про переможця. Прагнути до «перемогу дружби» не слід: діти повинні відчути смак до боротьби.

6. Послідовність питань на занятті виявиться випадковою.

7. «Вартість» питань нерівноцінні: за одні дається всього одна фішка, за інші - кілька. Педагог вживає заходів, щоб ті й інші питання траплялися кожній команді з однаковою частотою.

хід заняття

Вступ.

- Хлопці, ви все бачили по телевізору гру «Що? Де? Коли? »? Давайте і ми пограємо в таку гру. Хочете? (Відповіді.)

- Ви сіли так, що вийшло дві команди. Виберіть собі назви. (Діти пропонують назви команд.)

- У мене на столі знаходиться барабан, на якому лежать конверти. У кожному конверті є завдання для команд. Ви по черзі будете підходити до барабана, обертати його і брати той конверт, на який вкаже стрілка. (Або: «У мене на столі лежать конверти- ви по черзі будете підходити до столу і вибирати собі завдання».) За кожну правильну відповідь команда отримує фішку. В кінці порахуємо фішки і з`ясуємо, хто переміг.

Питання від Незнайки: «Яку допомогу треба надати людині при зубному болю?» (Правильна відповідь: відправити його до лікаря.)

Питання від Мурзилки: «За допомогою якого органа ми дізнаємося, що трава зелена, а помідор червоний?» (Правильна відповідь: за допомогою очей.)

Питання від Русалочки: «За допомогою якого органа ми дізнаємося, що мама кличе нас обідати?» (Правильна відповідь: за допомогою вух.)

Питання від Чиполліно (обом командам разом):

- Команді білочок: «Покладіть в тарілку продукти, в яких багато вітамінів».

- Команді Зайчиків: «Покладіть в тарілку продукти, в яких немає вітамінів».

(Кожній команді видається блюдо з набором з 8 продуктів.)

* Запитання від Царівни-жаби: «За якими ознаками можна дізнатися, що людина захворіла на грип?» (Правильні відповіді см. В Методичних рекомендаціях.)

* Запитання від Звіздаря: «За якими ознаками можна дізнатися, що людина розбив коліно?» (Правильні відповіді: є біль, тече кров, є пухлина, пошкоджена шкіра, важко ступати на ногу, людина плаче, він впав або про щось вдарився і т.п.)

Вказівка від Самоделкина (обом командам): зібрати розрізану картинку і назвати, що на ній зображено. (Кожній команді видається по картинці, розрізаної на частини.)

* Запитання від Знайки: «Як потрібно поводитися, щоб не дозволити мікробам проникнути в організм?» (Правильні відповіді: чистити зуби, мити руки перед їжею, після прогулянки і відвідування туалету, мити овочі і фрукти, мити предмети, що впали на підлогу, прибирати в квартирі, не брати в рот травинок та інших предметів, що знаходяться на вулиці, не гладити незнайомих тварин і т.д.)

* Запитання від Дресирувальника: «За якими ознаками можна здогадатися, що собака збирається на нас напасти?» (Правильні відповіді: собака гарчить, гавкає, скалить зуби, піднімає шерсть на спині, махає хвостом, дивиться злим поглядом, біля неї знаходиться щеня або яка -небудь їжа і т.д.)

Питання від Золотої Рибки (обом командам): «В цій коробці (або« В цьому "чудовому мішечку" ... ») лежить якийсь предмет гігієни, який нам дуже корисний». Кожна команда називає будь-які предмети гігієни по черзі, а потім подивимося, кому пощастило, кому вдалося вгадати предмет, що лежить в коробці. Той і отримає фішку. Коробку в студію!

Висновок.

- Молодці, добре пограли. Давайте порахуємо, скільки фішок заробила кожна команда.Наступна gt; gt;
Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Конспект гри з валеології «що? Де? Коли? »