lovmedukr.ru

Конспект заняття з валеології «навіщо людині руки?» (дидактична гра)

Відео: Дидактична гра "Збери метелика"

Мета: познайомити дітей із значенням рук за допомогою методу гри і експериментування.

Програмні завдання: продовжити роботу над формуванням таких понять: 1) значення рук для людини-2) схожість і відмінність в будові двох рук-3) подібність і відмінність в будові людини і тварин.

Методи навчання: гра, спостереження, експериментування, логічне міркування, ТРИЗ ( «Добре - погано», «Скількома способами можна зробити ...»).

Матеріали та обладнання.

У кожної дитини: блюдце з невеликою кількістю суміші з двох будь-яких круп з великими зернами (гречаної, перлової, вівсяної і ін.) Або квасолі і гороху аркуш паперу, олівець, ножиці, книга, ложка, стакан або блюдце з водою.

У педагога: невеликий м`яч.

Організація заняття. Діти сидять за столами по парам. Устаткування, підготовлене заздалегідь, лежить на столі перед кожною дитиною.

хід заняття

Вступ.

- Хлопці, подумайте і скажіть, чим відрізняється тіло людини від тіла тварини? (Короткі відповіді.)

- Для чого людині потрібні руки? (Короткі поверхневі відповіді.)

Блок 1 - навіщо потрібні руки.



- Давайте подивимося, що можуть робити наші руки. Перед вами лежить книга. Спробуйте перевернути її сторінки без рук. (Діти пробують різні варіанти.)

- Легко? А тепер переверніть руками.

- Наступне завдання. Переберія крупу, що лежить на блюдечку, без участі рук. (Діти пробують різні варіанти.)

- А тепер руками.

- Бачите, як наші руки працюють. Величезна різноманітність дій здатні зробити руки людини. Але вони можуть і грати. Зробимо стільчик. (Ліва долоня спрямована вертикально вгору права стиснута в кулачок і приставлена до нижньої частини розкритої долоні так, щоб великий палець був спрямований до себе.) Зобразимо собачку. Зробимо крокодила. (Долоня виставлена вперед вона розташована горизонтально, паралельно підлозі. Мізинець і вказівний палець зігнуті (очі), притиснуті до середнього і безіменного пальців, які спрямовані вперед (морда).)

Примітка. У трьох останніх завданнях руху поступово ускладнюються. Можливо, не всі діти зможуть їх виконати. Блок 2 - чим схожі і чим різняться дві руки.

- Покладіть обидві руки на стіл. Подивіться на них уважно і дайте відповідь на питання: Скільки рук у людини? (Відповіді.)

Чим схожі дві наших руки між собою? (Відповіді.) Чим відрізняються обидві руки один від одного? (Відповіді.)

- Добре. Молодці. А зараз перевіримо, чи однаково добре вони працюють.

- Візьміть олівець в праву руку і намалюйте на папері сонечко. (Діти виконують.)

- А тепер таке ж сонечко намалюйте лівою рукою.

- Якою рукою малювати зручніше?

- Візьміть ложку правою рукою, наберіть в неї води і випийте її. (Діти виконують.) Тепер зробіть те ж саме лівою рукою. Який зручніше?

- Візьміть ножиці правою рукою і виріжте сонечко, яке намалювали раніше. (Діти виконують.) Те ж постарайтеся зробити, тримаючи ножиці в лівій руці. Як працювати легше?

Блок 3 - формування поняття «провідна рука».

- Чи однаково добре ви виконували завдання цієї і тією рукою? (Ні.) Подумайте, чому? (Відповіді.)

Та рука, якою людині зручніше працювати, називається провідною. Підніміть руку ті, у кого провідною є права рука. (Діти піднімають руку.) А тепер підніміть руку ті, у кого провідною є ліва рука. (Діти піднімають руку.) Яких людей

більше?

- Перевіримо, якою рукою краще ловити м`яч: провідною або неведущей. Ловіть м`яч спочатку однією рукою, а потім другий. (Педагог швидко кидає м`яч кожній дитині по черзі.) Висновок: провідною рукою ловити легше.

Блок 4 - гра за допомогою рук.

- Тепер спробуємо за допомогою рук розмовляти. Пограємо в гру, яка називається «Де ми були, ми не скажемо, а що робили - покажемо». Ви повинні виразно показати, що ви робили. (Діти розбиваються на дві команди. Одна команда загадує будь-яку дію і показує його. Інша команда вгадує. Якщо вгадає - перша команда тікає, а друга - ловить. Потім команди міняються ролями.)

Висновок.

- Я сподіваюся, що сьогодні ви добре зрозуміли, що можливості ваших рук дуже великі. Вони можуть працювати, грати і навіть розмовляти. Ось які цінні наші руки.

lt; lt; ПопереднєНаступна gt; gt;
Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Конспект заняття з валеології «навіщо людині руки?» (дидактична гра)