lovmedukr.ru

Заняття гуртка валеології по темі: "звички людини"

Тема: звички людини.

цілі:

• підвести дітей до поняття про вплив звичок на здоров`я та життя людини-

• вчити образних уявлень явищ, що відбуваються.

завдання:

• допомогти усвідомити і осмислити причинно-наслідкові зв`язки життєвих проявленій-

• направити на шляху правильного орієнтаційної вибору.

хід заняття

Учитель: - Добрий день, хлопці!

На сьогоднішньому занятті ми поговоримо про звички. Ми будемо розмовляти, розглядати картинки, будемо вчитися визначати поняття акуратності і неохайності, будемо вчитися представляти образ звичок в своїй уяві. Постараємося визначити вплив звичок на спосіб життя людини і його здоров`я.

Як ви розумієте значення слова звички?

діти:

- Що-небудь робиш і подобається це робити.

- Щось завжди робиш.

- Часто робиш одне й теж.

- Людина до чогось звикає і вже без цього не може.

Учитель: - Так, звичка - це поведінка, дії, схильність до постійних дій, який став типовими проявами в житті людини. Звички бувають корисними і шкідливими. Як ви думаєте, чому вони так називаються?

діти:

- Шкідливі звички - це погані, корисні - хороші.

- Погані звички шкодять, а хороші - не шкодять.

- Шкідливі звички - це курити і це шкідливо, а корисні - це завжди вітатися.

- Шкідлива звичка - це лінуватися, а корисна - все робити і слухатися.

Учитель: Правильно, корисні звички приносять користь людині, а шкідливі можуть завдати неприємностей в його житті. Назвіть, будь ласка, корисні звички.

діти:

- Корисні звички - завжди мити посуд, допомагати мамі.

- Робити вранці зарядку.

- Бути завжди чистим і красивим.

- Робити уроки і гуляти з собакою.

Учитель: - Розглянемо картинки, на яких відображені дії корисних звичок: "Обережно складений одяг". "Дитина заправляє постіль". "Аккуратное поведінку за столом". При відсутності звички до акуратності проявляється неохайність в діях людини. Це прояв можна назвати шкідливою звичкою, тому що від прояву неохайності з`являється багато неприємностей. Шкідливі звички, оселився в людині, руйнують його волю, сили, щоб людина з ними не впорався і не міг би від них позбутися. Вони беруть "в полон" людини і починають їм управляти.

Ми живемо на планеті Земля, а наша планета одна з планет Всесвіту, в якій знаходяться багато тисяч планет зі своїми світами. І у всьому Всесвіті існують Закони, за якими розвиваються всі планети, зірки, світи, в тому числі, і наш світ планети Земля. Один з таких Законів - Закон Розвитку Життя: все росте, все розвивається, дає плоди, насіння, які продовжують цю життя.

За цим Законам розвивається в нашому світі видиме і невидиме прояв життя. Видиме ми бачимо, а невидиме ми помічаємо по проявах дій.

Наприклад, ми спостерігаємо протягом певного часу, як розвивається життя рослин, тварин, людини, а ось невидимі природні явище ми помічаємо за їхніми діями.

Розглянемо картинку про проявлених діях вітру. Подивіться, яким чином художник висловив сам вітер, ми його таким не бачимо. Можна тільки уявити його в уяві різними образами.

А як ми дізнаємося про вітер? І навіть можемо визначити - який він?

діти:

- Він дме, ми бачимо, як листочки ворушаться.

- Вітер холодний або теплий.

- Сильний вітер ламає гілки у дерев.

- Все здуває, буває пил.

Учитель: - Подивіться на картинки, як проявляються дії вітру. Послухайте вірш про вітер:

Хто в полях шумить пшеницею

І летить крилатим птахом?

Вітер!

Хто до землі дерева хилить?

Хто хвилю морську жене?

Вітер!

Так ось і звички можна уявити невидимими рослинами, що поселяються в людині, як мікроби. Вони (звички), живуть в нас, ростуть разом з нами і дають видимі прояви дій людини. Ці прояви - плоди звичок, які впливають на життя людини.

Які звички посіяв і виростив чоловік в собі, такі плоди і пожинає в своєму житті. Народна мудрість говорить: "Що посієш, те й пожнеш". Якщо людина виростить в собі сад з хороших, корисних звичок, то отримає плоди сприятливі, чудові, які принесуть йому радість в житті.

Звички - рослини, як і всі рослини, мають відростки, які теж впливають не тільки на життя людини, але і на його здоров`я.

Розглянемо звичку корисну - акуратність. Якщо ця звичка прижилася в людині, то вона переходить в його якість, його внутрішній зміст. Це якість проявляється у всьому укладі його життя - його справах, вчинках, у ставленні до людей і навколишнього світу.

Така людина акуратний в своїх обіцянках - завжди їх виконує, ніколи нікуди не спізнюється. Це надійна людина, на нього можна сподіватися - він не підведе. "Відростки" акуратності - ощадливість, поважність і доброзичливість. Акуратний чоловік бережливо ставиться до всього - береже предмети праці, час, береже чужу працю, поважає працю інших людей - ніколи не залишить за собою сміття, нічого не зламає і не зіпсує. Така людина поважає будь-які прояви життя - не наступить на жучка, черв`ячка, що не зламає гілку, чи не буде витоптувати траву. Він береже той світ, в якому він живе. Така людина не руйнує своє здоров`я, він буде берегти його і здоров`я оточуючих людей і здоров`я навколишнього світу. Він буде добрим і уважним до навколишнього світу і людям, бачитиме, кому потрібна його допомога. І життя його буде складатися також сприятливо. У нього будуть хороші відносини з людьми на роботі і вдома, за його якості його будуть поважати. Він буде прагнути до будь-якої мети і досягне її. Тобто, він виростить запашний сад з прекрасними плодами для свого життя.

А ось неохайність приносить багато прикростей у житті людини. Ми зараз розглянемо кілька картинок.

Учитель виставляє картинки із зображенням неохайного і культурного поведінки за столом, ілюстрацію до твору С.Я. Маршака "Ось який розсіяний" з акуратним і неакуратним поведінкою на прогулянці.

Учитель: - Хлопці, на хлопців з якими звичками приємно дивитися і чому?

діти:

- Приємно дивитися на дітей чистих, тому що у них хороші звички.

- У них звичка акуратності, а у брудних - погана звичка. Неакуратним хлопцям треба вчитися у своїх хороших товаришів.

Учитель: - Зараз ми трохи відпочинемо - будемо веселими капітанами.



Физкультминутка "капітан".

1. І.П. стоячи. По черзі згинаючи руку в лікті, прикладати до лоба - дивимося вдалину.

2. Руки на рівні плечей - кисті, нахили в сторони - повертаємо штурвал.

3. В. п стоячи. Повороти голови в сторони - оглядаємо місце подорожі.

4. І.П. стоячи. Руки на поясі. Полупрісед, виставляти ногу на п`яту.

Учитель: - Хлопці, а які твори дитячих письменників ви знаєте, в яких йдеться про прояв дій корисних і шкідливих звичок?

(С.Я. Маршак "Ось який розсіяний", К.І. Чуковський "Мойдодир", "Федорина горі").

- Зараз я роздам вам книги цих письменників.

(Учитель розкладає на кожну парту книги дитячих письменників: на один ряд К.І. Чуковського "Мойдодир", на іншій ряд - К.І. Чуковського "Федорина горі", на третій - В.В. Маяковського "Що таке добре і що таке погано ").

Учитель: - Хлопці, знайдіть в цих творах рядки про прояв неохайності й акуратності. Спочатку запитаю дітей з першого ряду по книзі "Мойдодир".

Питання: Хто пояснив хлопчикові, чому втекли від нього речі? Прочитайте ці слова.

Діти: Послідовне читання кількома дітьми наступних уривків:

1-й дитина:

Раптом з маминої із спальні,

Кривоногий і кульгавий,

вибігає умивальник

І хитає головою.

2-й дитина:

Ах, ти, бридкий, ах, ти брудний

Неумитий порося!

3-й дитина:

Ти чорніше сажотруса,

Помилуйся на себе:

4-й дитина:

У тебе на шиї вакса,

У тебе під носом ляпка,

5-й дитина:

У тебе такі руки,

Що втекли навіть штани.

Навіть штани, навіть штани втекли від тебе.

Учитель: - Про що йдеться далі? Прочитайте ці слова хором, всі діти з цього ряду.

Діти (хорове читання):

Рано вранці на світанку

вмиваються мишенята

І кошенята, і каченята,

І жучки, і павучки.

Учитель: - Про яку звичкою автор говорить цими словами?

Діти: - Автор говорить про звичку акуратності.

Учитель: - Зараз попрацюють хлопці з іншого ряду по книзі "Федорина горі". Хлопці, знайдіть в книзі місце, де посуд розповідає курці, чому вона втекла від Федори.

Діти (послідовне читання уривка):

1-й дитина:

Повз курка бігла

І посуд побачила.

2-й дитина:

Куд-куди, куд-куди! Ви звідки і куди?

3-й дитина:

І відповіла посуд:

"Було нам у баби зле.

4-й дитина:

Не любила нас вона,

Била, била нас вона.

Запилені, закоптити,

Загубила нас вона.

Учитель: Тепер знайдіть те місце, де Федора зрозуміла, що бути нечупарою-замарахой погано і стала співати пісню своєї посуді.

діти:

1-й дитина:

Ой, ви бідні сирітки мої, Праски та сковорідки мої!

2-й дитина:

Ви підіть-но, немиті, додому,

я водою вас умию ключовий.

3-й дитина:

Я почищу вас пісочком,

Окачу вас окропом.

4-й дитина:

І ви будете знову

Немов сонечко сяяти.

Учитель: А тепер знайдіть місце, де Федора виправилася. Звичку-замараху вигнала, а звичку акуратності запросила до себе жити.

Діти: (Запропонувати прочитати хором.)

Довго-довго цілувала і пестила їх вона,

Поливала, умивала,

Полоскала їх вона.

Учитель: - Молодці, все правильно знайшли. А тепер попрацюємо з книгою, яка у хлопців третього ряду. (Робота з книгою В. Маяковського "Що таке добре і що таке погано".)

Хлопці, якими словами починається ця книга? Прочитаємо ці слова все разом.

Діти: (Хорове читання)

Крихітка син до батька прийшов

І запитала кроха:

- Що таке добре

І що таке - погано?

- У мене секретів немає,

Слухайте, діти,

Папи цього відповідь

Розміщую в книжці.

Учитель: А тепер знайдіть сторінки про звичку неохайності й акуратності, Прочитаємо їх всі разом.

Діти: (Хорове читання)

Якщо син чорніше ночі,

Бруд лежить на пику, -

Ясно, це погано дуже

Для дитячої шкірки.

Якщо хлопчик любить мило

І зубний порошок,

Цей хлопчик дуже милий,

Надходить добре.

Учитель: - А тепер знайдіть слова про те, як хлопчик проявляє звичку працьовитості.

Діти: (Хорове читання)

Якщо хлопчик любить працю,

Тицяє в книжку пальчик,

Про такого пишуть тут:

"Він хороший хлопчик".

Цей чистить валянки,

Миє сам калоші.

Він хоча і маленький,

Але цілком хороший.

Учитель: - Який висновок зробив хлопчик і як про це говорить автор в самому кінці книги.

Діти: (Хорове читання)

Хлопчик радісний пішов,

І вирішила крихітка:

"Буду робити добре

І не буду погано ".

Учитель: - Зробимо висновок з нашого заняття. Які навички потрібно купувати? Які звички корисні для здоров`я і життя людини?

діти:

- Треба бути акуратним, все робити хорошо.- Корисні хороші звички, вони не шкодять здоров`ю.

Учитель: - Хлопці, давайте ще раз повторимо слова В.Маяковського - як треба робити правильно. Скажімо все разом:

"Будемо робити добре, І не будемо погано".

Заняття наше підійшло до кінця. Будьте здорові.



lt; lt; ПопереднєНаступна gt; gt;
Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Заняття гуртка валеології по темі: "звички людини"