Конспект заняття з валеології для дітей старшої групи по темі: "очі, вуха і носи бути здоровими повинні"
Мета: Формувати у дітей звичку до здорового способу життя.завдання
• Закріплювати знання дітей про органи почуттів і профілактики їх захворювань,
• Тренувати дітей в самостійному використанні гімнастики для очей,
• Розвивати вміння співпереживати, приходити на допомогу тим, хто її потребує.
устаткування
• «Чарівний мішечок» - морквина, відвар ромашки, марлеві серветки і т.д. на розсуд вихователя,
• Алгоритм гімнастики для очей,
• Касета з записом музики і касета з шумами природи,
• Атрибути для подорожі будиночок, печера, ширма, «колода», «купини»,
• Картки для д / і «Що корисно, що шкідливо».
попередня робота
• Д / і «Що шкідливо, що корисно».
• Д / і «Носи потрібні не тільки для краси».
• Бесіда «Як ми чуємо».
• Щоденне виконання гімнастики для очей.
хід заняття
Вихователь - Хлопці, сьогодні у нашого вікна весь ранок скрекотала сорока, вона принесла на хвості погану звістку. У казковому лісі біда. Захворіли все казкові герої. Нам треба збиратися в дорогу. А в цьому мішку у мене різні зілля, які нам допоможуть казкових героїв вилікувати. Все готово, можна вирушати в дорогу.
Вихователь тримає в руці клубок, який показує дорогу. У шляху можуть зустрічатися різні перешкоди ( «Перестрибни струмочок», «З купини на купину», «Пройди і не зачепи» і т.д.).
Вихователь - Подивіться, на яку гарну галявинку ми вийшли, а це що за хатинка?
Цікаво, хто в ній живе? Давайте скажемо чарівні слова, щоб хатинка до нас повернулася.
Діти / хором / - Хатинка, хатинка, встань до лісу задом, а до мене передом!
З хатинки виходить Баба Яга: «Хто це по лісі ходить? Нічого не бачу.
Слабка я очима стала, того гляди, зовсім осліпну ».
Вихователь - А ти очі бережеш? Знаєш, що потрібно робити, щоб зберегти зір?
Яга - Звідки мені знати? У лісі живу.
Вихователь - А наші діти знають. Хлопці, давайте навчимо Бабу Ягу як зір зберегти.
Діти - Не можна читати лежачи і в погано освітленій кімнаті, дивитися на лампу, на яскраве сонце. Потрібно берегти очі від гострих предметів, не терти очі руками. Для очей корисно дивитися на захід і схід сонця, вмиватися чистою водою. Для очей корисний зелений колір: він заспокоює, а червоний колір, навпаки, стомлює.
Яга - Здається все запам`ятала. Треба читати лежачи, терти очі руками ...
Діти виправляють помилки Баби Яги.
Яга - Але що робити, якщо я вже погано бачу?
Вихователь - У нашому чарівному мішку знайдуться зілля, які тобі допоможуть.
Бабу Ягу пригощають морквою, пропонують протерти очі відваром ромашки, радять частіше ласувати чорницею.
Яга - Ось тепер я набагато краще бачити стала.
Вихователь - А щоб зір зовсім відновить діти навчать тебе робити гімнастику для очей.
Діти показують Бабі Язі вправи, користуючись алгоритмом.
Баба Яга дякує дітей і прощається, а чарівний клубочок веде всіх далі: через болото / вправа «з купини на купину» /, через бурелом / вправа «переліз через брёвнишко» /.
Раптом чується гучна музика, грім, свист. Через дерева виходить Соловей-Розбійник. Він стогне, тримається за голову.
Діти - Що з тобою трапилося.
Розбійник - А ?! Що ?! Нічого не чую! І голова болить!
Діти допомагають йому зробити холодну примочку / можна прикласти капустяний лист / і пояснюють, чому він став погано чути і чому болить голова: «Ти став погано чути від гучних звуків, і голова розболілася тому».
Розбійник - А причому тут гучна музика ?! Не вірю я вам !!!
Діти - Частинки повітря вдаряються об барабанну перетинку і сигнал надходить в мозок. Якщо звуки гучні і безладні, то частинки повітря починають стукати по барабанній перетинці, як тисячі маленьких кийків. Від гучних звуків барабанна перетинка може навіть лопнути.
Розбійник - Але я так люблю музику. Порадьте, що мені робити?
Діти-Шум лісу, спів птахів, дзюрчання струмочка - це теж музика, тільки її треба почути. Така музика заспокоює і додає сил. А ще музика не повинна бути дуже гучною. Коли розмовляєш з ким-небудь, треба говорити тихо, спокійно. Від крику і шуму теж може захворіти голова.
Одну-дві хвилини все разом слухають касету зі звуками природи. Діти прощаються з розбійником і йдуть далі.
Незабаром діти бачать перед собою «печеру». Вона покрита павутиною. З печери лунає кашель і чхання. Виходить Лісовик.
Лісовик - Ось, захворів напевно. Цілими днями кашляю і чхаю.
Вихователь заглядає в печеру і теж починає чхати.
Вихователь - Яка пил! Здається, ти чхаєш немає від застуди. Коли ти останній раз робив прибирання в печері?
Лісовик - Не пам`ятаю ... Років п`ять чи десять тому.
Вихователь - тоді все ясно. Мені здається, що діти зможуть дати тобі кілька порад і розкажуть, що потрібно робити, щоб більше не чхати і не кашляти.
Діти - Треба берегти органи дихання: провітрювати приміщення, в якому перебуваєш, робити вологе прибирання кожен день. Повітря буде на багато краще, якщо в будинку є кімнатні квіти.
Діти прощаються з лісовиком і повертаються в групу.
Вихователь - А повернутися нам допоможе чарівний клубочок і казкове заклинання:
Закрути скоріше, клубок, Хлопців в дружний хоровод.Подошла до кінця гра, До групи нам поспішати пора.
/ Діти вимовляють ці слова, взявшись за руки /
Ось ми і в своїй групі. Сьогодні ми з вами зробили два важливих справи: казковим героям ми допомогли і ще раз повторили, як зберегти здоровими свої оченята, вуха і носи.
А зараз я пропоную пограти вам в піжмурки, щоб ми могли уявити собі, як відчувала себе Баба Яга, коли вона погано бачила.
Поділитися в соц мережах:
Схожі